Turniej BOULES na Kluzeka

Jak co roku , w czerwcu DPS Kluzeka organizuje turniej gry w boule, w którym biorą udział zarówno mieszkańcy DPS-ów, jak i uczestnicy WTZ-ów, czy CAS-ów.

Tegoroczny turniej był już VI z kolei , a wzięło w nim udział 54 uczestników, czyli 18 drużyn.

Pogoda piękna nam dopisała, a że DPS Kluzeka dysponuje dużym ogrodem, to z przyjemnością spędziliśmy kilka godzin przedpołudniowych w przyjemnym otoczeniu. Ale wszak nie o kontemplowanie kwietnych rabatek i pierzastych obłoczków chodziło, lecz o rywalizację, a ta była zaciekła.

Tegoroczny turniej, mogę to śmiało powiedzieć , był na bardzo wysokim poziomie – zawodnicy grali świetnie, rywalizacja była wyrównana, a poziomu gry nie powstydziłby się niejeden rodowity Francuz – bo z Francji właśnie gra się wywodzi. Nasza drużyna zaprezentowała się świetnie , na tle pozostałych 17 , do ostatniej chwili panowie zaciekle walczyli o pierwsze miejsce i o włos byli od jego zdobycia. Ale w grze w boule bywa różnie, kto grywa, ten wie, więc tym razem nie udało się zdobyć pierwszej lokaty, ale na podium nasza drużyna stanęła i wróciliśmy do Domu ze srebrnym medalem.

Galeria: